top of page

Naujienos

Metų pabaigoje visuomet gausu įvairiausių žanrų koncertų, festivalių, kurie klausytojui suteikia progą pasirinkti mėgstamą muziką. Vienas jų, „Kalėdinis Vilnius“, tarp švenčių vyko Trakų Vokės dvare. Jame dalyvavo didelis būrys jaunų, talentingų Lietuvos muzikų. Mane ypač sudomino vienas koncertas, kuriame darniai suskambo jaunatviškas entuziazmas ir muzikinė patirtis.

Dar daugiau ir įvairesnių koncertų gražiausių metų švenčių proga šįmet pažers trečią kartą sostinėje rengiamas festivalis „Kalėdinis Vilnius“. Viena didžiausių jo naujienų – pasikeitusios koncertų vietos.
 

Jau šį penktadienį, gruodžio 2 dieną, prasidėjo neeilinis renginys Lietuvos muzikos padangėje – II nacionalinis forumas „Ars Lituanica“, vyksiantis Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

Po ilgos pertraukos koncertuoti į Lietuvą sugrįžta ilgamečiai scenos partneriai – Austrijoje studijuojantis Lietuvos violončelininkas Glebas Pyšniakas ir jaunosios kartos talentingas norvegų pianistas Ole Christianas Haagenrudas.

Šis ugningas duetas jau yra laimėjęs ne vieną prestižinį konkursą, grojęs garsiausiose salėse ir festivaliuose. „Koncertai su Ole visada būna įsimintini. Nepaprastas jausmas groti su žmogumi, su kuriuo scenoje galiu kurti muziką lyg iš naujo: muzikuoti itin laisvai, improvizuoti ir jaustis visiškai užtikrintai“ – kalbėjo G.Pyšniakas.

bottom of page